Różaniec obrączka a różaniec shamballa – podstawowe różnice

Wielu katolików nie dostrzega faktu, że różaniec – w prawie każdej formie – jest (jako przedmiot kultu) akceptowalny w Kościele. Wynika to stąd, że wielu z nich dostrzega w tradycyjnym różańcu jedyną, dopuszczalną przez Kościół formę „narzędzia” modlitewnego. Z kolei inne jego formy, np. różaniec obrączka” są przez wielu ludzi traktowane jako zagrożenie duchowe.

Różaniec obrączka a indyjski, święty splot?

Skąd wynika ta opinia? A choćby stąd, że wielu katolików myli różaniec w formie obrączki z typową… shamballą. W tym drugim przypadku mówi się o „różańcu”, którego cechą szczególną jest specyficzny, indyjski splot. Jak łatwo się domyślić, może on nieść ze sobą pewne zagrożenia duchowe, o czym zresztą bardzo często mówią chrześcijańscy egzorcyści. Na marginesie warto podkreślić, że taka interpretacja shamballi jest w Kościele niejednoznaczna, gdyż wiele środowisk (w tym modernistycznych) uważa, że tak naprawdę nie ma się tu czego obawiać.

Najważniejsze różnice

Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi formami różańca jest ich sposób wykonana. W „obrączce” ma się do czynienia ze metalową, trwałą konstrukcją, która – jak sama nazwa wskazuje – wykonana jest na wzór obrączki. Z kolei shamballa jest najczęściej wykonana z typowego materiału. Nawiasem mówiąc, w Internecie można znaleźć wiele informacji na temat sposobu jej plecenia.

Podsumowując, różaniec obrączka nie jest shamballą, toteż wierni nie powinni mieć żadnych wątpliwości co do jego noszenia.