Różaniec drewniany – jako pomoc w wierze

Święte obrazy i dewocjonalia od wielu lat towarzyszą ludziom w ich przeżywaniu religijności. Protestanci kwestionują ich sens, a katolicy bez nich nie wyobrażają sobie przeżywania wiary. Czy przedmioty takie jak różaniec naprawdę są potrzebne?

Różaniec drewniany pomocą w modlitwie

Sklepy z dewocjonaliami przeżywają oblężenie szczególnie w okresie przed pierwszą komunią świętą dzieci, a więc w maju. Wtedy goście kupują religijne prezenty dla dzieci, które mają po raz pierwszy przyjąć do swojego serca Chrystusa. Jednak są też ludzie, którzy w sklepach z dewocjonaliami zaopatrują się często. Kupują różańce i rozmaite obrazy, modlitewniki. Dobrze, kiedy dewocjonalia są piękne i funkcjonalne, kiedy rzeczywiście pomagają przeżyć wiarę. Różaniec drewniany https://www.meritohurt.pl/rozance-drewniane.html to znakomity prezent zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej oraz dla seniora, który ceni modlitwę różańcową. Dobrze, aby taki różaniec był nie tylko ozdobą, ale też faktycznie pomagał w wierze.

Różnice w Chrześcijaństwie

Spory pomiędzy katolikami a protestantami nie milkną. Jedni i drudzy mają swoje racje. Jednak warto wiedzieć, że dla katolików nie Maryja jest najważniejsza, ale ma ona jedynie doprowadzić wierzących do swojego Syna, do Jezusa. Katolicy podkreślają, że tak jak Jezus przyszedł na świat przez Maryję, z niej się narodził, tak też nikt nie wejdzie do nieba inaczej jak tylko przez jej pośrednictwo. Katolickie świątynie są pełne obrazów i figur, które pomagają wiernym modlić się. Za to świątynie protestanckie są raczej puste, ascetyczne. To znacząca różnica między tymi wyznaniami.