Przygotuj się na kolędę

Każdego roku miliony Polaków przyjmują w swoich domach kolędę z pobliskiego kościoła. Taka tradycja sprawia, że trzeba się odpowiednio do wizyty przygotować. Zazwyczaj chodzi nie tylko o przygotowanie duchowe, ale również o pewne elementy przygotowania rzeczowego – są bowiem przedmioty, które podczas wizyty duszpasterskiej powinny znaleźć się w domu.

Oczywiście wszystkie przedmioty można samodzielnie zebrać. Często w domu z pokolenia na pokolenie przekazywany jest krzyż, który można postawić na stole. Obok niego wystarczą zwykłe świeczki, które można zapalić na czas wizyty. Co prócz tego jest jeszcze potrzebne, aby wszystkie elementy do siebie pasowały?

Co na stole?

Komplety kolędowe

Istnieje kilka przedmiotów, które podczas kolędy powinny znaleźć się na stole w każdym domu osób religijnych. Oczywiście są to już wspominane krzyż oraz świece, które zapalamy na czas modlitwy z księdzem. Co więcej, warto zainwestować również w ładne naczynie, w którym zgromadzimy wodę święconą. Jeśli takiej nie posiadamy, o poświęcenie można poprosić księdza podczas wizyty. Do wody niezbędne jest tez kropidło.

Gotowe zestawy

Czasami elementy tych zestawów przewijają się w naszym domu z pokolenia na pokolenie. Co jednak, jeśli ich nie mamy, a do kolędy już niedaleko? Nie ma co się bardzo stresować, bo bez trudu można znaleźć gotowe komplety kolędowe, zawierające wszystkie wskazane wcześniej produkty. To rozwiązaniem może być najwygodniejsze m.in. dla młodszych małżeństw, które zaczynają od zera wspólne życie.

Dodaj komentarz