Przedmioty religijne wykonane własnymi rękami

Pamiątki religijne czy też rzeczy użytku codziennego mogą być wykonane w całości lub częściowo ręcznie. Są wtedy jedyne w swoim rodzaju i przez to dużo bardziej wartościowe. Nadają się do korzystania z nich osobiście lub do wręczenia komuś w prezencie.

Pudełko na różaniec – jak je wykonać?


Przedmioty takie jak pudełko na różaniec dość łatwo zrobić samodzielnie z uwagi na małe rozmiary i prostą konstrukcję. Istnieje sporo możliwości skonstruowania pojemnika na różaniec, wykorzystując to, co dostępne jest w prawie każdym domu. Łatwa metoda to użycie już istniejącego kartonika bądź pojemnika, a następnie ozdobienie go wybraną techniką, np. decoupage. Wnętrze można wyścielić tkaniną, dzięki czemu zapewni lepszą izolację i ochronę różańca. Osoby zajmujące się hobbystycznie stolarką mogą natomiast zrobić pudełeczko z niewielkich kawałków precyzyjnie przyciętego drewna. https://www.meritohurt.pl/etui-i-pudelka-na-rozance/pudelka-na-rozance.html

Rękodzieło niejedno ma imię


Poza typowym pudełkiem, które wprawdzie pozwala na niemalże dowolne eksperymentowanie z formą, ale jest bardzo zwyczajne, wykonać można też np. saszetkę na różaniec. Torebka jest wiązana u góry lub posiada guziczek, więc okazuje się tak samo bezpieczna jak pudełko. Jej zaletą jest miękkość i lekkość przy zachowaniu dość dobrych właściwości ochronnych. Saszetkę można wykonać z dwóch warstw materiału, wybierając składowe takie jak np. welur czy plusz, ewentualnie flanela (od wewnątrz). Wtedy zyskuje się elegancko wyglądającą z zewnątrz torebkę, która od strony wewnętrznej chroni różaniec przed uszkodzeniami.