Pamiątka święceń diakonatu

Od święceń diakonatu daleka jeszcze droga do święceń kapłańskich, ale jest to pewien bardzo poważny krok w życiu młodego człowieka. Każdy diakon ma swoje określone zadania w kościele katolickim. Każdy diakon ma za zadanie wspierać kapłana. Chociaż diakon nie wykonuje zadań typowo kapłańskich, nie celebruje mszy, nie spowiada, nie namaszcza chorych, ale za to wspiera kościół w posłudze liturgii, słowa i miłości.

Pamiątka święceń diakonatu

Święcenia diakonatu to bardzo ważny dzień w życiu każdego człowieka, który przyjmuje takie właśnie święcenia, z tej okazji często diakon otrzymuje różne podarunki, zazwyczaj są to podarunki religijne, dewocjonalia, święte obrazy, różańce. Jednakże takim podstawowym podarunkiem jest pamiątkowa kartka, piękny ręcznie robiony, wyjątkowy karnet z oryginalnym wzorem, który będzie już zawsze przypominał o tym dniu.

Moralność diakona i księdza

Rola kapłana we współczesnym kościele katolickim jest zdecydowanie inna niż rola kapłana w kościele katolickim jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt albo kilkaset lat temu. Dzisiaj przed księdzem katolickim stoi bardzo wiele wyzwań, szczególnie związanych z duszpasterstwem ludzi młodych, którzy masowo odchodzą od kościoła poszukując innych autorytetów i wartości. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny. Trudno oczekiwać od kapłanów życia bez grzechu, ale moralność powinna tutaj stać na wysokim poziomie, aby nie gorszyć ludzi. https://www.meritohurt.pl/kartki-okolicznosciowe/kaplanskie-i-zakonne/pamiatka-swiecen-diakonatu,792,1.html