Modlitwa do Matki Boskiej

Gdy się modlimy, robimy to w konkretnej intencji. Jedni modlą się o zdrowie i pomyślność, inni w intencji innej osoby, a jeszcze inni w celach wyższych – na przykład o pokój na świecie.

rozaniecIdealnym przykładem sprecyzowanych intencji w modlitwie jest tak zwana koronka pokoju, czyli niewielkich rozmiarów różaniec, który przeznaczony jest do odmówienia określonych modlitw. Wszystkie one mają związek z pokojem na świecie, a skierowane są do Matki Boskiej, czyli Królowej Pokoju.

Walka z szatanem

Modlitwy najpierw odmawiane są w intencji zwycięstwa Maryi nad całym złem, następnie osoba modląca się prosi o zwycięstwo nad szatanem. Na koniec natomiast odmawia się modlitwę za triumf Niepokalanego Serca Maryi. Widać więc wyraźnie, że prośby są dokładnie sprecyzowane, a dotyczą wspomnianej już walki o pokój.

Piękne wykonanie

Różaniec Koronka Pokoju

Oczywiście koronkę pokoju można odmówić posiadając nawet najprostszy różaniec, ale obecnie można kupić piękne, zdobione dewocjonalia, które – poza cechami i właściwościami duchowymi – mogą nas zainteresować wspaniałym wykonaniem. Często są one drewniane, odpowiednio wyprofilowane, żeby ułatwić nam odmawianie kolejnych modlitw.

Dodaj komentarz