Modlitwa dla wytrwałych

Różaniec może mieć różną formę. Tradycyjny składa się z pięciu dziesiątek i zwykle są to małe paciorki, które łatwo przesuwać między palcami. Niektóre, często używane do modlitwy, są wygładzone i wytarte ludzkimi dłońmi.

Takie są najpiękniejsze. Różaniec może być również w formie bransoletki – wtedy składa się tylko z jednej dziesiątki albo w formie obrączki – ten noszony jest często prze siostry zakonne. Ostatnio na rynku pojawiał się różaniec na rower, który wyglądem przypomina dzwonek do roweru.

Różaniec z bursztynu i innych kamieni półszlachetnych

Paciorki mogą być z drewna różanego lub bardzo często z kamieni półszlachetnych, jak agat, onyks, malachit, tygrysie oko czy bursztyn. Każdy minerał ma swoje wyjątkowe właściwości. Pobudzają, uspokajają, wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Różaniec z bursztynu czy z agatu w formie bransoletki czyli tylko jedną dziesiątką, można nosić na co dzień, a co za tym idzie, modlić się w każdej wolnej chwili. Styczność z tymi minerałami może mieć bardzo pozytywny wpływa na nasze zdrowie.

Modlitwa różańcowa dla wytrwałych

Choć Modlitwa ta wydaje się dość prosta, to tak naprawdę wymaga od nas znajomości jej głównych czterech części oraz, tzw. Tajemnic Różańcowych. Każda część składa się z pięciu tajemnic, które związane są z życiem Maryi i Jezusa Chrystusa. Modląc się, rozważamy i rozmyślamy o ważnych wydarzeniach, których doświadczali. Przeplatamy to wszystko z naszymi prywatnymi smutkami i radościami.

Różańce bursztynowe można zakupić na https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia/rozaniec-bursztynowy-srebrny,1424,1.html