Modlitwa za cierpiące dusze

Istnieje wiele przypadków, w których modlitwa jest nie tylko uzasadniona, ale również i wskazana – i nie zawsze chodzi o nasz własny cel czy podziękowanie, a często o dusze, które już rozpoczęły swoją drogę do zbawienia. Czyściec jest takim miejscem dla osoby wierzącej, które jest jedynie tymczasowym postojem, pełnym jednak cierpienia.

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące
http://www.meritohurt.pl/rozance-koronki/rozaniec-za-dusze-w-czysccu-cierpiace,1952,1.html

Z tego powodu dobrze jest regularnie modlić się za dusze cierpiące w czyśćcu – to one bowiem najbardziej potrzebują modlitwy, aby móc skończyć swoją karę i udać się w stronę zbawienia. Dobrze jest jednak robić to w taki sposób, aby modlitwy miały jak największą skuteczność. Z tego powodu dostępne są gotowe rodzaje modlitw.

Wybierz właściwy różaniec

Każdy wierzący może zainwestować w specjalną odmianę różańca, czyli różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Ma on inną budowę niż w przypadku standardowego różańca, ponieważ dzieli się na różne kolory, które mają ułatwiać prawidłową modlitwę w tej właśnie intencji. Jest przy tym zwykle bardzo estetyczny i cieszy także oko, dlatego wraz z jego praktycznymi funkcjami może być przydatny dla każdego wierzącego.

Każda modlitwa jest ważna

Warto oczywiście pamiętać, że każda modlitwa jest ważna – niekoniecznie trzeba inwestować w dodatkowy różaniec. Istotna jest intencja, w której odmawia się modlitwę. Jeśli jednak to możliwe, warto uzupełnić swoje przybory modlitewne o taki ułatwiający modlitwę różaniec.

Dodaj komentarz