Chrzest dziecka- wcale nie taka tania uroczystość, jak mogłoby się wydawać

Szykując się do chrztu, trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami, gdyż nie jest to tylko i wyłącznie uroczystość ściśle kościelna, ale po części i świecka dlatego też przygotowania muszą być zakrojone na nieco szerszą skalę.

Co jeszcze oprócz świecy do chrztu jest potrzebne?

Na pewno odświętny bet i kocyk, bo dziecko trzeba jakoś dotransportować do Kościoła. Należy również posiadać ładne białe ubranko lub szatkę chrzcielną. Nie zawadzi zakupić do tego ładną i cienką białą czapeczkę, gdyż czas oczekiwania na chrzest jest dosyć długi i lepiej, żeby dziecko w tym czasie nie zmarzło, bo to może skutkować katarem lub chorobą. Zresztą w trosce o dziecko, podgrzewa się też wodę święconą.

Gdzie można kupić rzeczy potrzebne do chrztu?

Świeca do chrztu i szatka dostępne są w sklepie z dewocjonaliami. Tam występuje szeroki asortyment po całkiem przystępnych cenach i wielu wzorach. W owym sklepie można przebierać i oglądać towar, ile się tylko chce. Dla bardziej zapracowanych rodziców istnieje możliwość zakupów rzeczy do chrztu online. To bardzo pożyteczna opcja.

A co z dalszą częścią ceremonii?

Do części mniej oficjalnej ani szatka, ani świeca do chrztu nie będzie w ogóle potrzebna. Dzieje się tak dlatego, że odbywa się ona w lokalu lub prywatnej posesji i polega na degustacji dań i napojów. Jest ona przeznaczona tylko dla najbliższych członków rodziny i trzeba za nią zapłacić znacznie więcej niż za część kościelną. Chociaż po chrzcie również ksiądz otrzymuje swoją gratyfikację pieniężną, która zależy od majętności rodziców dziecka.