Najważniejsze obrazy dla katolików i gdzie je kupić

Święty obraz Maryii

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dla katolików obrazy i figury religijne są niezwykle ważne. Obiekty te stanowią przedmiot kultu, przez wielu uważane jako narzędzie do nawiązywanie relacji z Bogiem. Z najbardziej znanymi obiektami związane są liczne uzdrowienia i inne cuda. Gdzie najlepiej nabyć repliki znanych obrazów i które spośród nich są najpopularniejsze?

Najważniejsze obrazy dla katolików

Najbardziej znanym dla Polaków obrazem jest wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Z nim wiążą się liczne cuda, a oryginał jest najbardziej rozpoznawalnym obrazem w naszym kraju. Oprócz niego duża popularnością cieszą się proponowane przez Merito Hurt obrazy religijne, przedstawiające Jezusa Miłosiernego lub Świętą Rodzinę. Te drugie często są wieszane w domach rodzinnych, gdzie przypominają o wzajemnej miłości i zaufaniu.

Wśród obrazów religijnych pojawiają się też takie, które przedstawiają powtarzalny motyw. Mogą to być na przykład przedstawiające anioły, które często wiesza się w pokojach dziecięcych, tak aby Anioł Stróż nad nimi czuwał.

Sklepy z dewocjonaliami

W sklepach z dewocjonaliami, czyli artykułami religijnymi, można nabyć repliki najbardziej znanych obrazów religijnych. Choć bez wątpienia nie są one tak bezcenne jak oryginały, również za ich pośrednictwem można dostąpić swoich własnych, mniejszych lub większych cudów. Najważniejszą ich funkcją jest jednak przypominanie o Bogu i przekazywanych przez niego wartościach w codziennym życiu. Stąd też tego typu pamiątki cieszą się olbrzymią popularnością wśród osób wierzących.

W sklepach z dewocjonaliami, oprócz obrazów religijnych, można nabyć również różnorodne akcesoria, takie jak różańce czy modlitewniki. Oprócz tego dostępny jest tam szeroki wybór pamiątek chrztu świętego czy pierwszej komunii. Stąd też jest to niezwykle ważny sklep dla każdego katolika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *