Modlitwa do Matki Boskiej

Gdy się modlimy, robimy to w konkretnej intencji. Jedni modlą się o zdrowie i pomyślność, inni w intencji innej osoby, a jeszcze inni w celach wyższych – na przykład o pokój na świecie.

rozaniecIdealnym przykładem sprecyzowanych intencji w modlitwie jest tak zwana koronka pokoju, czyli niewielkich rozmiarów różaniec, który przeznaczony jest do odmówienia określonych modlitw. Wszystkie one mają związek z pokojem na świecie, a skierowane są do Matki Boskiej, czyli Królowej Pokoju.

Walka z szatanem

Modlitwy najpierw odmawiane są w intencji zwycięstwa Maryi nad całym złem, następnie osoba modląca się prosi o zwycięstwo nad szatanem. Na koniec natomiast odmawia się modlitwę za triumf Niepokalanego Serca Maryi. Widać więc wyraźnie, że prośby są dokładnie sprecyzowane, a dotyczą wspomnianej już walki o pokój.

Piękne wykonanie

Różaniec Koronka Pokoju

Oczywiście koronkę pokoju można odmówić posiadając nawet najprostszy różaniec, ale obecnie można kupić piękne, zdobione dewocjonalia, które – poza cechami i właściwościami duchowymi – mogą nas zainteresować wspaniałym wykonaniem. Często są one drewniane, odpowiednio wyprofilowane, żeby ułatwić nam odmawianie kolejnych modlitw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *