Krzyż świętego Benedykta

Każdy krzyż spełnia określoną rolę, podobnie jest w wypadku tego, którego patronem jest święty Benedykt. Warto go mieć, świetnie nadaje się również jako prezent na bierzmowanie.

modlitwa-z-rozancemJednym z najchętniej kupowanych krzyży jest krzyż benedyktyński, który dostępny jest w kilku formach – najpopularniejszy to oczywiście zawieszka na szyję, ale można go kupić również w nieco większej postaci, idealnej do powieszenia na ścianie. W sprzedaży są również różańce z tym właśnie krzyżem.

Niezwykłe właściwości

Krzyż benedyktyński używany jest przede wszystkim w celu oddalenia duchowego i fizycznego niebezpieczeństwa, dlatego tak chętnie noszony jest właśnie na szyi. Chroni on przed zgubnym kuszeniem przez szatana, ale także przed niebezpiecznymi dla nas czarami czy nawet otruciem.

Dla siebie i na prezent

Krzyż świętego Benedykta powinien posiadać każdy katolik, ponieważ zapewnia on ochronę przed wieloma negatywnymi rzeczami. Zakup tego typu dewocjonaliów nie stanowi problemu, a można je znaleźć chociażby w doskonale wyposażonych sklepach internetowych. Wspomniany krzyż jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych podarunków związanych z bierzmowaniem.

krzyze

Dodaj komentarz