Katolickie prezenty na wyjątkowe okazje

Ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi otrzymywać prezentów, to bardzo miłe otrzymać chociaż niewielki podarek o bliskich, niezależnie od tego czy jest jakaś okazja czy też nie. Jednak o wiele większą przyjemność dla wielu stanowi nie tyle dostawanie prezentów, co ich dawanie. Warto czasem wysilić się na niesztampowy prezent, zwłaszcza znając upodobania najbliższych.

Ikony i obrazy świętych

święta rodzina na obrazieOsoby o bardzo rozbudowanej religijności lubią otaczać się przedmiotami kultu. Warto wykorzystać to i z okazji urodzin czy imienin podarować wizerunek ulubionego patrona. W sklepach z dewocjonaliami dostępna jest cała gama obrazów z wizerunkami świętych. Sprzedawane są między innymi obrazy malowane na płótnie różnej wielkości, a także drewniane ikony, które rewelacyjnie będą komponowały się z rustykalnym wnętrzem. W każdym katolickim domu powinien także znaleźć się obraz świętej rodziny – https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/sw-rodzina.html.

Na co zwrócić uwagę wybierając obraz na prezent?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy osoba którą chcemy obdarować nie posiada już podobnego obrazu. Najprostszym sposobem na to jest wizyta w domu zainteresowanego. Przy okazji można zobaczyć, jaka kolorystyka dominuje w mieszkaniu i pod nią wybrać najlepszy obraz. Zdarzają się sytuacje, w których na pierwszy rzut oka widać, że w mieszkaniu panuje minimalizm i ozdoby ograniczone są do niezbędnego minimum. Wówczas, lepszym pomysłem niż okazały obraz może okazać się niewielki srebrny proporczyk, który można ustawić w sypialni na stoliku nocnym. Prezenty podarowane z serca, w których widać zaangażowanie darczyńcy są dla osoby obdarowanej o wiele większą radością niż sztampowy zestaw w postaci kawy i czekoladek.

Dodaj komentarz